Şebeke Bağlantılı (On Grid)

Dünyada en popüler fotovoltaik elektrik üretimi uygulaması binaların çatılarındaki ve cephelerindeki PV panellerden elde edilen gücün elektrik şebekesine aktarılmasıdır. Bu uygulamada fotovoltaik elektrik üretim sistemi adeta bir mini elektrik santrali gibi çalışır. Fotovoltaik panellerden üretilen elektrik ayrı bir sayaç üzerinden ayrı bir tarifeden şebekeye satılır.

Güneş Enerjili Aydınlatma

 

Güneş panellerinin ilk olarak uygulanmaya başladığı alan olarak aydınlatma karsımıza çıkmaktadır. Özellikle 1990’lı yılların basları itibariyle teknolojinin gelişmesi, hücre verimlerinin artması ve panel fiyatlarının düşmesi sonucu güneş enerjili aydınlatma sistemleri dünya genelinde oldukça sık kullanılır hale gelmiştir.

Danışmanlık

Güneş Enerjisi Sistemlerinde Türkiye’nin öncü firmalarından olan Solarpovver, geleceğin enerji  teknolojisi olan güneş enerjili sistemler hakkında sizleri bilgilendirmeyi kurumsal misyonunun bir parçası olarak görmektedir. Bu sayede bu teknolojiyi ülkemizde yayarak aynı zamanda doğaya ve insana karşı olan misyonumuzu da gerçekleştirmiş olacağımızı düşünüyoruz.

 

MF Elektronik ve Güç Sistemleri

Mücahitler Mh. 52019 Nolu Sk. Şahveli Apt. Altı No:16/B Şehitkamil / Gaziantep

info@mfelektronik.com

+90 342 220 25 15